Kąpiel psa

Czysta i zdrowa sierść

Kto mył samodzielnie pieska w domu, ten wie, że to „wyjątkowa przygoda”, której zarówno właściciel jak i piesek długo nie zapomną. Niewiele psów lubi się kąpać w domu, a jeszcze mniej pozwala na to właścicielowi – piszcząc i robiąc smutne oczka pokazują jak im źle, licząc na zmiękczenie serca właściciela i szybkie zakończenie kąpieli.
Paradoksalnie, kąpiel psa w salonie groomerskim, wygląda zgoła inaczej niż w domu. Pieski w czasie kąpieli przy której nie ma właściciela zachowują się o niebo lepiej i nie szukają u niego pomocy, przez co sama czynność staje się dla nich czymś normalnym.
Kąpiel psa jest kluczowym etapem pielęgnacji i w rzeczywistości nie jest jedną kąpielą z szamponem, ale dwoma a nawet trzema – w zależności od stanu sierści. Do każdej kąpieli używamy najlepszych szamponów, które w różny sposób oczyszczają sierść i przygotowują włos do pielęgnacji.
Pierwsze mycie psa, to kąpiel głęboka, czyli taka w której korzystamy z szamponów głęboko oczyszczających sierść. Wnika on w dolne warstwy sierści i oczyszcza nasadę włosa oraz skórę pieska z brudu oraz bakterii. Jeżeli piesek jest po „wakacjach na działce” podczas których przez kilka tygodni radośnie tarzał się we wszystkim co popadło, kąpiel głębokom powtarzamy nawet kilka razy w ramach jednego mycia.
Druga kąpiel psa, czyli mycie zasadnicze, doczyszcza wierzchnią szatę pieska oraz przygotowuje ją do odżywiania. W tym etapie ważnym jest dobór odpowiedniego szamponu do rodzaju i struktury sierści pieska, aby po kąpieli włos był piękny i zdrowy.
Jeżeli pies jest alergikiem, używamy szamponów hipoalergicznych, jednak właściciel musi poinformować o alergii pieska przed zabiegiem. W przypadku, kiedy piesek kąpany jest we własnych szamponach – zalecanych przez weterynarza, właściciel powinien przynieść te szampony na pielęgnacje.
Przy kąpieli psa, odpowiednie dobranie kosmetyków jest kluczowe, aby podkreślić naturalne walory sierści, w zależności czy okrycie pieska jest szorstkie, miękkie, puszyste czy białe, odpowiednie kosmetyki uwypuklają piękno pieska.
Umów swojego pieska na wizytę

Adres:

Powstańców Śląskich 49
01-355 Warszawa
Bemowo

» Zobacz w Google Maps «

Godziny otwarcia:

pon – pt
10 – 18
sb
10 – 14
W naszym salonie można płacić kartą, zbliżeniowo oraz gotówką.