Kosmetyka łapek psa

psie manicure i perdicure

Dbanie o łapki psa składa się z dwóch czynności: obcinania pazurków oraz wycinania włosów spomiędzy opuszek.
Obcinanie pazurków jest kluczowe dla komfortu psów, które same sobie nie ich ścierają. Nie należy doprowadzać do sytuacji, w której pazurki pieska przerastają, stając się bardzo długimi. Jest to niewygodne dla naszych pupili oraz może nawet sprawiać im ból.
Ponadto przerośnięte pazurki mają przerośnięty rdzeń, co oznacza że nie można ich ot tak obciąć doprowadzając do akceptowalnej długości. W sytuacji w której pazurki przerosły należy je regularnie obcinać dosłownie po małym kawałeczku, wypracowując powolne cofnięcie rdzenia. Jest to długotrwały proces i mało komfortowy dla pieska. W zależności od stopnia przerośnięcia oraz psa, cofanie rdzenia może trwać nawet kilka miesięcy podczas których co dwa tygodnie obcina się pazurki po kawałeczku.
Niektóre psy – zwłaszcza te większe – świetnie same ścierają sobie pazury i w ich przypadku należy jedynie sprawdzić „kciuki”, czyli piąte paznokcie, które rosną znacznie powyżej dolnej części stopy. Zapomniane rosną swobodnie zakręcając się coraz bardziej, aż do momentu w którym zaczynają wżynać się w skórę psa, raniąc ją boleśnie.
Wycinanie włosów z poduszek jest de facto zabiegiem higienicznym. W tej części ciała, która ciągle styka się z podłożem, występuje najwięcej bakterii i zarazków. Nieobcinania sierść między poduszkami łapek psa stanowi również znakomite środowisko dla kleszczy. Dodatkowo, jest to dosyć wilgotne miejsce co sprzyja do powstawania kołtunów, które sprawiają okropny ból pieskowi przy każdym kroku.
Umów swojego pieska na wizytę

Adres:

Powstańców Śląskich 49
01-355 Warszawa
Bemowo

» Zobacz w Google Maps «

Godziny otwarcia:

pon – pt
10 – 18
sb
10 – 14
W naszym salonie można płacić kartą, zbliżeniowo oraz gotówką.