Trymowanie psa

Nowe szaty psa!

Trymowanie to nic innego jak zabieg polegający na usuwaniu martwego włosa psa. Dzięki temu dbamy o zdrowie jego skóry, piękny wygląd sierści oraz komfort. Trymowaniu poddaje się psy o szacie szorstkowłosej między innymi: West Highland terriery, Sznaucery, Jamniki Szorstkowłose. Martwy włos usuwa się również pieskom o szacie kombinowanej, czyli: Cocker Spanielom czy Seterom.

Dlaczego warto usuwać martwy włos?

Dla zdrowia skóry 

Poprzez trymowanie usuwamy stary, martwy i przerośnięty włos, dzięki czemu na jego miejscu mogą wyrosnąć nowe włoski. Skóra wytrymowanego pieska lepiej oddycha. Poprawnie przeprowadzony zabieg trymowania nie sprawia bólu pieskowi. Martwa sierść stosunkowo łatwo wychodzi ze skóry.

Dla wygody pieska

Przerośnięty i zbity włos ciężko utrzymać w czystości, jednak głównym problem dla pieska jest nadmiar sierści, która pełni funkcję regulującą temperaturę ciała. Jeżeli pies nie jest wytrymowany, a na dworze jest gorąco, jego szata jeszcze bardziej go ogrzewa!

Dla wyglądu

Usunięcie martwego włosa odkrywa piękną i żywą sierść pieska, prezentując jego urok w pełnym blasku. Szata staje się, żywsza, przyjemniejsza oraz oddająca właściwy kolor pieska.

Dla czystości 

Po trymowaniu nie tylko łatwiej utrzymać czystość pieska, ale również czystość w domu. Wytrymowany piesek, pozbawiony martwego włosa, nie zostawia go w domu.
Należy pamiętać, że psów posiadających sierść przeznaczoną do trymowania nie należy strzyc. Strzyżenie takiego włosa prowadzi do zniszczenia jego struktury co skutkuje zmiękczeniem sierści, falowaniem podczas odrastania a nawet zmianą jej koloru.
Umów swojego pieska na wizytę

Adres:

Powstańców Śląskich 49
01-355 Warszawa
Bemowo

» Zobacz w Google Maps «

Godziny otwarcia:

pon – pt
10 – 18
sb
10 – 14
W naszym salonie można płacić kartą, zbliżeniowo oraz gotówką.