Strzyżenie psa

Modnie i wygodnie

Każda rasa psa posiada właściwe sobie wzorce strzyżenia, wypracowane przez hodowców, wystawców, sędziów oraz groomerów. W naszym salonie pielęgnacji psów – strzyżemy psy zgodnie z wzorcami FCI, czyli wzorcami strzyżenia psa względem jego rasy. Innymi słowy mówiąc – dobieramy odpowiednią fryzurę dla danej rasy, w której wygląda i czuje się najlepiej. Oczywiście, jeżeli właściciel ma swoją wizję na fryzurę dla psa, wykonujemy jego życzenie pod warunkiem, że nie szkodzi ona zdrowiu jego pupila.
Istotną rzeczą przy strzyżeniu psa inaczej niż z właściwym wzorcem FCI jego rasie, jest zachowanie umiaru, zdrowego rozsądku oraz słuchanie rekomendacji groomera. Zbyt krótkie fryzury dla psów, czyli takie przez które przebija się skóra – są dla nich niebezpieczne. Sierść z chroni skórę psów przed słońcem. Nie jest ona przyzwyczajona do opalania jak skóra ludzi, dlatego – pomijając niektóre rasy psów – nie należy „golić psa” do łysa. Odpowiednio zadbana i przystrzyżona sierść chroni pieska przed ciepłem w lato oraz przed zimnem w zimę.
Zadaniem groomera w czasie strzyżenia psa jest podkreślenie jego urody i uroku, nadanie mu odpowiedniego kształtu poprzez modelowanie, ale również wykonanie zabiegu w taki sposób, aby sierść psa nadal spełniała swoje podstawowe funkcje. Zdrowie pieska zawsze stoi na pierwszym miejscu w naszej pracy i najbardziej zależy nam na dobru piesków.
Szata nie wszystkich psów nadaję się do strzyżenia. Niektóre z ras, takie jak Cocker spaniel, Seter czy Jack Russel Terrier, absolutnie nigdy nie powinny być strzyżone maszynką czy nożyczkami (poza punktowemu podcinaniu w celu nadania kształtu). Włosy takich ras zazwyczaj są przeznaczone do wyczesania lub trymowania, a strzyżenie może zmienić na stałe strukturę ich włosa, przez co ten kiedy będzie odrastał każdy w inną stronę i straci na swoim naturalnym pięknie lub nawet może nie odrastać.
Dlatego w Salonie pielęgnacji psów Day For Dog, zastrzegamy sobie prawo do odmowy wykonania usługi strzyżenia psów, jeżeli miałaby ona zaszkodzić zdrowiu lub kondycji psychicznej pieska. Zawsze staramy się wytłumaczyć dlaczego w taki a nie inny sposób nie należy strzyc pieska i rekomendujemy inne rozwiązania.
Zazwyczaj chęć zbyt krótkiego obstrzyżenia psa nie wynika ze złych intencji właścicieli, ale z braku informacji i wiedzy. Motywacją może być chęć łatwiejszego utrzymania czystości lub przekonanie, że pieskowi będzie chłodniej w upalne dni. W razie wątpliwości, zawsze chętnie doradzamy naszym klientom i staramy się przekonać do innych rozwiązań, co w 99% przypadkach kończy się powodzeniem, a efekt jest więcej niż zadowalający. Zarówno dla właścicieli jak i ich psów.
Umów swojego pieska na wizytę

Adres:

Powstańców Śląskich 49
01-355 Warszawa
Bemowo

» Zobacz w Google Maps «

Godziny otwarcia:

pon – pt
10 – 18
sb
10 – 14
W naszym salonie można płacić kartą, zbliżeniowo oraz gotówką.